За допомогою нових апаратів штучної вентиляції легень, придбаних у райлікарню, уже рятують життя
Добавив: hotvisti
Коментарів: 0
Добавлено: 24-03-2017, 09:31
Переглядів: 276

На фото: лікарі Хотинської ЦРЛ перед початком операції...

Ще нещодавно, коли потрібне було оперативне втручання з використанням апарата штучної вентиляції легень (ШВЛ), спеціалісти райлікарні змушені були переносити його з одного відділення в інше, втрачаючи дорогоцінний час для порятунку хворих. А коли потреба у ШВЛ виникала у кількох відділеннях одночасно, а решта апаратів у медзакладі або в неробочому, або аварійному стані, як тоді діяти?
Критичну ситуацію, що склалася на початок цього року, спільними зусиллями допомогли виправити районна, міська влада та громади сіл Атаки і Анадоли. Нещодавно придбані сучасні апарати, які дихають за людину, вже на «бойовому» посту в акушерському відділенні та в одній із операційних хірургічного відділення райлікарні.
За словами головного лікаря Р. Ф. Митринюка, тут буває по 4–5 операцій на добу, 2–3 кесареві розтини. Загалом же за рік проводять понад 900 оперативних втручань, причому близько 800 із застосуванням анестезії. Отож придбане обладнання значно покращить обслуговування пацієнтів та умови роботи медперсоналу.
Нові апарати ШВЛ якісні та ефективні. Мають пульсоксиметри, які визначають частоту пульсу й насиченість крові киснем, і виводять дані на монітор, що полегшує роботу лікарів та допомагає контролювати стан пацієнта. А завдяки потужним акумуляторам апарати можуть працювати автономно 6–8 годин.
– Звісно, потреба в цих апаратах поки ще не перекрита. На два покоління старший апарат «Фаза-8», яким досі послуговувалися в операційній, уже відремонтували й планують встановити у другу операційну, – зазначає завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії О. З. Каштелян. – У перев’язочній є «Фаза-5». А в реанімації – хоча і дещо сучасніший, проте лише один. Водночас за вимогами таке медичне обладнання має бути біля кожного ліжка. У відділенні 6 ліжкомісць, отож апаратів треба стільки ж. Якщо ж поступлять двоє хворих у критичному стані, для одного з них доведеться везти апарат з іншого відділення. Тому для реанімації хотілося б якщо не всі 6, то бодай 2–3 апарати ШВЛ. Позитивним є те, що в райлікарні вони тепер є в усіх місцях, де здійснюють оперативні втручання.


Web: http://www.hotvisti.com.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Хотинська районна газета"Хотинські вісті"

Тел. (03731) 2-17-63, 2-17-65.

Адреса: 60000, вул.Незалежності, 44, м.Хотин, Чернівецька обл.

Web: http://www.hotvisti.com.ua/

E-mail: hotvisti@meta.ua, hotvisti@gmail.com

Передплатний індекс:
63667

Особистий кабінет