Як створити традиційні та сучасні писанки
Добавив: hotvisti
Коментарів: 0
Добавлено: 13-04-2017, 14:37
Переглядів: 244
З давніх-давен писанка була символом життя та радості. Щоб її виготовити, потрібно налаштуватися на позитивні думки та приступати до цієї роботи із молитвою, тоді вона нестиме радість та щастя.
Про це знають учні Колінковецького ЗНЗ І–ІІІ ст., бо тут щороку проводять майстер-клас зі створення писанки. От і цьогоріч діти опановували різноманітні техніки, робили крапанки, мальованки, дряпанки та декорували яйця за сучасною технікою декупаж. Юні писанкарі довідалися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчилися розписувати традиційними орнаментами (кривулька, безконечник, триніг, хрест, зірка).
– Для дряпанок використовують тільки варені яйця, тому велику роль тут відіграє технологія їх приготування, – пояснює юна писанкарка Анастасія Чорноброва. – Для цього сире яйце, обгорнувши у лушпиння цибулі, треба покласти у підсолену теплу воду та обов’язково додати у каструлю свяченої води. Все це варити на слабкому вогні близько 30 хвилин, тоді колір майбутньої писанки буде насиченим. Щоб створити різні відтінки, під час варіння можна додавати й інші природні барвники: сік буряку, кору дуба, коріння трав’яних рослин. Коли яйця охолонуть, приступають до моделювання писанки. Спершу яйце потрібно поділити на умовні частини – усе залежить від задуму майстрині. Потім олівцем наносять контури візерунка, які видряпують шилом, голкою чи канцелярським ножем. Останній інструмент, як на мене, зручніший. Дряпанка – найбільш економна техніка у писанкарстві, адже не потребує особливих затрат.
– Не менш популярними є і крапанки, – доповнює її Василь Фрасиняк, – такі писанки створюють, використовуючи віск та барвники, а орнамент вимальовують за допомогою крапок. При виготовленні крапанок краще використовувати бджолиний віск, адже він довше залишається гарячим.
– Незвичайною окрасою оселі та великоднього столу стануть писанки, виготовлені у техніці декупаж, – ділиться знаннями Христинка Лазар. – Щоб створити таку писанку, використовують звичайні паперові серветки, з яких «вищипують» окремі елементи та наклеюють їх спеціальним клеєм для декупажу або ж для паперу. А ті частини яйця, які залишилися порожніми, зафарбовують.
Скільки захоплення та запалу в дітей, коли вони вимальовують писачками безліч цікавих візерунків! Своєму першому власноруч розписаному яйцю кожен з учасників щиро радів і з гордістю забрав додому, щоб покласти до великоднього кошика.
Кажуть, що доля світу залежить від того, скільки писанок кожного року розписують люди, бо, доки це роблять, доти буде існувати світ. Отже, створюйте писанки – символ сонця, життя, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, доб­ра, щастя та радості.
Орися Чорноброва,
заступник директора
з навчальної роботи
Колінковецького ЗНЗ І–ІІІ ст.  
Web: http://www.hotvisti.com.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Хотинська районна газета"Хотинські вісті"

Тел. (03731) 2-17-63, 2-17-65.

Адреса: 60000, вул.Незалежності, 44, м.Хотин, Чернівецька обл.

Web: http://www.hotvisti.com.ua/

E-mail: hotvisti@meta.ua, hotvisti@gmail.com

Передплатний індекс:
63667

Особистий кабінет