Серед зими у шкільному саду цвіте оцтове дерево
Добавив: hotvisti
Коментарів: 0
Добавлено: 7-02-2017, 14:13
Переглядів: 368


        Відомо, що знання школярі отримують не лише з підручників. Важливо розвивати пізнавальний інтерес до вивчення природи, навчити їх бачити, спостерігати, досліджувати, а також берегти, примножувати й охороняти навколишнє середовище. Тоді велике розмаїття може відкритися очам дитини, і довкілля перетвориться на джерело нових знань, які стануть у нагоді на уроках біології, природознавства, географії.
Об‘єктом спостереження у Хотинській ЗОШ №5 є шкільний сад, що дивує своїм різноманіттям. А цієї зими, у морози, тут цвіте сумах (оцтове дерево). Яскраво-червоні квіти цього молодого деревця, які подібні на багряні свічки, неймовірно виглядають на білому сніговому фоні.
Це дерево отримало таку назву через наявність кислоти у насінні. До речі, воно має широке застосування. Наприклад, в Індії мелені насінини використовують як спеції для салатів, а у Грузії з ним маринують шашлик. Зелені плоди сумаху споживають птахи.
Оцтове дерево використовується при озелененні міст, оскільки воно невибагливе і стійке до холодів, посухи, забруднення повітря. Квіти взимку – це досить рідкісне явище, але таке зустрічається. Проте цей цвіт сумаху не дасть плодів.
...Хочеться, щоб біля нашої школи і у Хотині загалом стало більше дерев та інших рослин, які б не тільки збагачували повітря киснем, а й тішили око хотинчан і туристів навесні, влітку, восени та взимку.


Наталія Тамазликар, учитель біології Хотинської ЗОШ №5,
Галина Майстрюк, учитель географії.


Web: http://www.hotvisti.com.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Хотинська районна газета"Хотинські вісті"

Тел. (03731) 2-17-63, 2-17-65.

Адреса: 60000, вул.Незалежності, 44, м.Хотин, Чернівецька обл.

Web: http://www.hotvisti.com.ua/

E-mail: hotvisti@meta.ua, hotvisti@gmail.com

Передплатний індекс:
63667

Особистий кабінет