Знову гинуть бджоли
Добавив: hotvisti
Коментарів: 0
Добавлено: 5-05-2017, 14:30
Переглядів: 246

  У районі знову «ЧП» – масовий падіж бджіл у Рукшині і Чепоносах. Біля багатьох вуликів земля просто встелена ними. Фахівці кажуть, що гинуть в основному робочі особини, які вилітають з вулика за нектаром.

– Бджола із сильної сім‘ї може віддалятися від вулика на відстань до п‘яти кілометрів, – розповідає голова спілки бджолярів району Костянтин Куценко. – А враховуючи кількість інтенсивних садів, якими вкриті землі Хотинщини, не дивно, що смугасті трудівниці могли потрапити під обприскування хімікатами. Не можу стверджувати, що бджоли загинули саме від застосування пестицидів, бо для цього потрібна експертиза обласної лабораторії, однак ніяка хвороба не може призвести до такої їх масової загибелі.
За зверненням пасічника Анатолія Гайсенюка з Рукшина на місце події виїхала комісія у складі заступника голови районної ради Андрія Коломейця, голови громадської ради при райдержадміністрації Василя Боднаря, голови спілки бджолярів району Костянтина Куценка, провідного спеціаліста управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Інни Корнівської і заступника голови Рукшинської ОТГ Валерія Мариняка. Оглянувши пасіку, члени комісії склали відповідний акт за фактом загибелі бджіл, який у четвер розглянули на громадській раді в райдержадміністрації.
– Проблема є і вона справді велика, – наголосив В. Боднар. – Особливо небезпечно те, що аграрії часто порушують регламент обробітку садів і полів, обприскуючи насадження у денний час доби і нерідко – забороненими препаратами. Зарадити біді зможемо тільки спільними зусиллями, у співпраці пасічників з органами місцевого самоврядування та правоохоронцями.
Олександр Загородній.

Детальніше тут: http://www.hotvisti.com.ua/products/znovu-ginut-bdzholi/
Web: http://www.hotvisti.com.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Хотинська районна газета"Хотинські вісті"

Тел. (03731) 2-17-63, 2-17-65.

Адреса: 60000, вул.Незалежності, 44, м.Хотин, Чернівецька обл.

Web: http://www.hotvisti.com.ua/

E-mail: hotvisti@meta.ua, hotvisti@gmail.com

Передплатний індекс:
63667

Особистий кабінет